Motor me efikasitet IE4
Motorët e serisë IE4 janë motorë me induksion me kafaz të projektuar në përputhje me standardet IEC dhe efikasitetin e energjisë IE4.
Specifikimi
| Standard | IEC60034-30 |
| Madhësia e kornizës | 80-355 |
| Prodhimi | 0.75kW-315kW |
| Klasa e efikasitetit | IE4 |
| Tensioni/frekuenca | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Shkalla e mbrojtjes | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Klasa e izolimit/Klasa e rritjes së temperaturës | F/B |
| Rregullimet e montimit | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Temperatura e ambientit | -15°C ~+40°C |
| Lagështia relative duhet të jetë më pak se 90% | |
| Lartësia duhet të jetë më e vogël se 1000 m mbi nivelin e detit | |
| Metoda e ftohjes | IC411/IC416/IC418/IC410 |
| Detyrë | S1 |
| Faktori i shërbimit | 1.0 |
Paketimi
Informacion për porositjen
● Ky katalog është vetëm një referencë për përdoruesit. Ju lutemi të na falni nëse ndonjë ndryshim i produkteve nuk do të bëjë specifikime shtesë paraprakisht. Ky katalog është vetëm një referencë për përdoruesit. Ju lutemi të na falni nëse ndonjë ndryshim i produkteve nuk do të bëjë specifikime shtesë paraprakisht.
● Ju lutemi të keni parasysh të dhënat e vlerësuara kur porosisni, siç janë lloji i motorit, fuqia, tensioni, shpejtësia, klasa e izolimit, klasa e mbrojtjes, lloji i montimit etj.
● Ne mund të projektojmë dhe prodhojmë motorë specialë sipas kërkesave të klientit:
1. Tension, frekuencë dhe fuqi e veçantë;
2. Klasa e izolimit special dhe klasa e mbrojtjes;
3. Me kuti terminali në anën e majtë, skaje të dyfishta boshti dhe bosht të veçantë;
4. Motor me temperaturë të lartë ose motor me temperaturë të ulët;
5. Përdoret në pllajë ose jashtë;
6. Faktor më i lartë fuqie ose shërbimi special;
7. Me ngrohës, PT100 për kushineta ose dredha-dredha, PTC e kështu me radhë;
8. Me kodues, kushineta të izoluara ose strukturë kushinetash të izoluara;
9. Me kërkesa të të tjerëve.








