Motorë të ushqyer me konvertues YVF
Motorët e serisë YVF përdorin strukturën e rotorit në formë kafazi, të pajisur me një ventilator të ndarë me rrjedhë aksiale për të siguruar një efekt të mirë ftohjeje në shpejtësi të ndryshme.
Specifikimi
| Madhësia e kornizës | 80-355 |
| Prodhimi | 0.75kW-355kW |
| Tensioni/frekuenca | ≤1000V/50Hz, 60Hz |
| Zona e funksionimit për çift rrotullues konstant dhe Zona e funksionimit për fuqi konstante | 5-50Hz dhe 50-100Hz |
| Shkalla e mbrojtjes | IP55/IP56/IP65/IP66 |
| Klasa e izolimit/Klasa e rritjes së temperaturës | F/B |
| Rregullimet e montimit | IM B3/IM B5/IM B35/IM V1 |
| Temperatura e ambientit | -15°C ~+40°C |
| Lagështia relative duhet të jetë më pak se 90% | |
| Lartësia duhet të jetë më e ulët se 1000 m mbi nivelin e detit. Ftohja | |
| Metoda e ftohjes | IC416 |
| Detyrë | S1 |
| Faktori i shërbimit | 1.0 |
Informacion për porositjen
● Ky katalog është vetëm një referencë për përdoruesit. Ju lutemi të na falni nëse ndonjë ndryshim i produkteve nuk do të bëjë specifikime shtesë paraprakisht. Ky katalog është vetëm një referencë për përdoruesit. Ju lutemi të na falni nëse ndonjë ndryshim i produkteve nuk do të bëjë specifikime shtesë paraprakisht.
● Ju lutemi të keni parasysh të dhënat e vlerësuara kur porosisni, siç janë lloji i motorit, fuqia, tensioni, shpejtësia, klasa e izolimit, klasa e mbrojtjes, lloji i montimit etj.
● Ne mund të projektojmë dhe prodhojmë motorë specialë sipas kërkesave të klientit:
1. tension, frekuencë dhe fuqi të veçantë;
2. klasë izolimi special dhe klasa mbrojtëse;
3. me kuti terminali në anën e majtë, skaje të dyfishta boshti dhe bosht të veçantë;
4. motor me temperaturë të lartë ose motor me temperaturë të ulët;
5. përdoret në pllajë ose jashtë;
6. fuqi më e lartë ose faktor shërbimi special;
7. me ngrohës, PT100 për kushineta ose dredha-dredha, PTC e kështu me radhë;
8. me kodues, kushineta të izoluara ose strukturë kushinetash të izoluara;
9. me kërkesa të të tjerëve.








