Seria Y (IP23) Induksion Asinkron Trefazor me Tension të Lartë
Motori me tension të lartë i serisë Y është një motor asinkron me induksion trefazor me kafaz ketri. Motori ka klasën e mbrojtjes IP23, tensioni i vlerësuar është 6KV ose 10 KV.
Specifikimi
| Madhësia e kornizës | H355-710MM (6kV), H450-710MM (10kV) |
| Fuqia e vlerësuar | 220kW-5000kW (6kV), 250kW-3550kW (10kV) |
| Shkallët e efikasitetit të energjisë | IE1 |
| Tensioni dhe frekuenca | 6kV /50Hz, 10kV /50Hz |
| Shkallët e mbrojtjes | IP23 |
| Shkallët e izolimit/Rritja e temperaturës | F |
| Metoda e instalimit | B3 |
| Temperatura e ambientit | -15C ~+40°C |
| Metoda e ftohjes | IC01 |
| Detyrë | S1 |
| Faktori i shërbimit | 1.0 |
Informacion për porositjen
● Ky katalog është vetëm një referencë për përdoruesit. Ju lutemi të na falni nëse ndonjë ndryshim i produkteve nuk do të bëjë specifikime shtesë paraprakisht. Ky katalog është vetëm një referencë për përdoruesit. Ju lutemi të na falni nëse ndonjë ndryshim i produkteve nuk do të bëjë specifikime shtesë paraprakisht.
● Ju lutemi të keni parasysh të dhënat e vlerësuara kur porosisni, siç janë lloji i motorit, fuqia, tensioni, shpejtësia, klasa e izolimit, klasa e mbrojtjes, lloji i montimit etj.
● Ne mund të projektojmë dhe prodhojmë motorë specialë sipas kërkesave të klientit:
1. tension, frekuencë dhe fuqi të veçantë;
2. klasë izolimi special dhe klasa mbrojtëse;
3. me kuti terminali në anën e majtë, skaje të dyfishta boshti dhe bosht të veçantë;
4. motor me temperaturë të lartë ose motor me temperaturë të ulët;
5. përdoret në pllajë ose jashtë;
6. fuqi më e lartë ose faktor shërbimi special;
7. me ngrohës, PT100 për kushineta ose dredha-dredha, PTC e kështu me radhë;
8. me kodues, kushineta të izoluara ose strukturë kushinetash të izoluara;
9. me kërkesa të të tjerëve.






